۱۳۹۷ شنبه ۱ ارديبهشت
جستجو ورود اعضاء نقشه سایت
اداره کل مدیریت بحران
صفحه اصلی
اخبار دفتر
1395/09/14 اولین مانور عمود پرواز آتش نشان با حضور رئیس سازمان مدیریت بحران کشور در اصفهان برگزار گردید.
اولین مانور عمود پرواز آتش نشان با حضور رئیس سازمان مدیریت بحران کشور در اصفهان برگزار گردید.

به گزارش خبرنگار ایمنا، اسماعیل نجار در آیین رونمایی از اولین عمود پرواز ایرانی اظهار کرد: تعامل دو جانبه شهروندان و مسئولان شهری به خصوص در مدیریت بحران و حوادث باید مورد توجه قرار بگیرد.
وی افزود: تمامی فعالیت ها و برنامه ریزی ها نیز باید بر محور دانش و توسعه استوار باشند تا شهر با تاب آوری مناسب از گزند حوادث در امان باشد.
معاون وزیر کشور تصریح کرد: بخش اعظمی از ایجاد تاب آوری در شهرها به مسئولان و عموم مردم جامعه بر می گردد.
وی با اشاره به تاب آوری بسیار بالای کشور ژاپن در برابر حوادث ادامه داد: روزگاری این کشور به دلیل موقعیت جغرافیایی خود دچار خسارات زیادی می شد که با استفاده از عقل، خرد و اندیشه توانسته امروزه در برابر حوادث مقاوم بوده و دچار کمترین خسارت شود.
نجار تاکید کرد:  جانمایی مناسب، استفاده از مصالح استاندارد و کارگر ماهر، آزمایش خاک و نظارت دقیق عواملی هستند که باید در ساخت و ساز ها مورد توجه قرار داد.
وی افزود: در همین راستا اگر 10 درصد هزینه های کل ساخت و ساز یک مکان به این عوامل اختصاص یابد، مقاومت ساختمان افزایش زیادی پیدا خواهد کرد.
معاون وزیر کشور یادآور شد: در زلزله بم در عرض 10 ثانیه ، 34 هزار نفر جان خود را از دست دادند که می توان گفت در صورت مقاوم بودن ساختمان های آنجا شاید این اتفاق نمی افتاد.
وی خاطر نشان کرد: استحکام و تاب آوری شهری جز با مشارکت جمعی مردم و مسئولان شهر میسر نمی شود که امیدواریم این مسأله به زودی در کل کشور اتفاق بیفتد.
وی با اشاره به رونمایی از پهباد عمود پرواز ایرانی در اصفهان گفت: این پهباد می تواند در تمامی زمینه ها کاربرد داشته باشد از این رو باید به دیگر شهرها صادر شود.

تعداد بازدید: 37
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal