۱۳۹۷ شنبه ۱ ارديبهشت
جستجو ورود اعضاء نقشه سایت
اداره کل مدیریت بحران
صفحه اصلی
اخبار دفتر
1395/09/15 هجدهمین مانور سراسری ایمنی و زلزله مدارس در استان اصفهان برگزار شد.
هجدهمین مانور سراسری ایمنی و زلزله مدارس در استان اصفهان برگزار شد.

به گزارش ایرنا، مدیرکل مدیریت بحران استان اصفهان در مراسم اجرای این مانور که در مدرسه دخترانه حضرت ولی عصر ارغوانیه برگزار شد گفت: این مانور با هماهنگی سازمان ها و ارگان های استان و با هدف آموزش نحوه پناه گیری صحیح به دانش آموزان در مواقع زلزله برگزار شد.
منصور شیشه فروش افزود: بیش از پنج هزار نفر از عوامل آموزش و پرورش در این عملیات با مجموعه مدیریت بحران استان همکاری کردند.
وی اظهار کرد: از ویژگی های مانور امروز، ورود ساکنان محله های اطراف این مدرسه بصورت افتخاری برای فراگیری نحوه پناه گیری در برابر زلزله است.
مدیرکل مدیریت بحران اصفهان یادآوری کرد: امسال اعتبارات مناسبی برای بازسازی و ایمن سازی مدارس در اختیار آموزش و پرورش استان گذاشته شده است.
وی همچنین از برنامه های دیگر مدیریت بحران استان برای آموزش شهروندان در مواقع زلزله به آموزش ساکنان 200 محله در شهر اصفهان اشاره کرد.
وی یادآوری کرد: جمعیت هلال احمر استان هم طرح خاصی را برای آموزش خانواده ها در مقابله با اتفاقات و حوادث غیرمترقبه در نظر گرفته است. 
شیشه فروش همچنین به تشکیل شورای ایمنی در همه ی مدارس استان خبر داد 
هجدهمین مانور سراسری زلزله و ایمنی با شعار محوری 'مدرسه ایمن،جامعه تاب آور' و با هدف آشنایی دانش آموزان با زلزله و خطرات آن، کاهش خسارات ناشی از زلزله بوسیله ارتقاء فرهنگ خودامدادی و دگرامدادی، ایجاد و ارتقای مهارت های فردی و جمعی دانش آموزان و واکنش صحیح و سریع در برابر زلزله، با بصدا درآمدن زنگ زلزله و ایمنی در مدارس اصفهان برگزار شد.
این مراسم بطور ویژه و با حضور مسئولان و با مشارکت حوزه معاونت امداد و نجات وجمعیت هلال احمر شهرستان اصفهان، اداره کل آموزش و پرورش، سازمان دانش آموزی، مدیریت بحران استانداری و سایر دستگاه های مرتبط در مدرسه دخترانه حضرت ولی عصر ارغوانیه برگزار شد.
این مانور همزمان با مدارس اصفهان در سایر مدارس شهرستان های مختلف استان اصفهان نیز برگزار شد.
pasting


تعداد بازدید: 40
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal