۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۸ شهريور
جستجو ورود اعضاء نقشه سایت
اداره کل مدیریت بحران
صفحه اصلی
اخبار دفتر
1396/05/15 نشست تخصصی پیشگیری و کنترل پدیده گرد و غبار در فلات مرکزی ایران به میزبانی شرکت برق منطقه ای اصفهان برگزار شد.
نشست تخصصی پیشگیری و کنترل پدیده گرد و غبار در فلات مرکزی ایران به میزبانی شرکت برق منطقه ای اصفهان برگزار شد.

نشست تخصصی پیشگیری و کنترل پدیده گرد و غبار با حضور مدیرکل مدیریت بحران استان اصفهان و مدیران ادارات منابع طبیعی، حفاظت محیط زیست، هواشناسی و شرکت برق منطقه ­ای استان­های اصفهان، یزد، سمنان و قم در محل سالن اجتماعات شرکت برق منطقه ­ای اصفهان برگزار شد.

در این جلسه مدیرکل مدیریت بحران استان با اشاره به تأثیرات پدیده گرد و غبار در بخش های مختلف، بر ضرورت تدوین سناریوهای عملیاتی جهت پیشگیری و کنترل این پدیده در منطقه مرکزی کشور تأکید و اعلام داشتند: می­ بایست کارگروه تخصصی در این بخش با حضور استان­ های متأثر از این رخداد به صورت کارشناسی تشکیل و در جهت تدوین استراتژی لازم در کنترل کانون­های گرد و غبار با هماهنگی ستاد مرکزی کشوری اقدام نمایند. در این جلسه مصوب گردید ظرف دو ماه آینده با حضور دست ­اندرکاران بخش­های مرتبط، همایش علمی و اجرایی در این بخش برگزار و بستر لازم در اجرای راهکارهای عملیاتی ایجاد گردد. 

شایان ذکر است این نشست تخصصی با هدف تعیین اولویت­ های مطالعاتی و مقابله با کانون­ های گرد و غبار تشکیل گردیده است. با توجه به وسعت دریاچه قم و قرار گرفتن آن بین سه استان اصفهان، سمنان و قم و نیز ظرفیت بالقوه این دریاچه در تشدید پدیده­ ی گرد و غبار و ریزگردها در کلانشهرهای حوزه مرکزی ایران، برگزاری این نشست تخصصی می ­تواند زمینه ­ی پیشگیری و کنترل پدیده گرد و غبار را در فلات مرکزی ایران فراهم نماید

تعداد بازدید: 37
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal