۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۸ شهريور
جستجو ورود اعضاء نقشه سایت
اداره کل مدیریت بحران
صفحه اصلی
اخبار دفتر
1396/05/11 استاندار اصفهان در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان: مدیران در جذب اعتبارات ملی در حوزه مرتبط با مدیریت بحران جدی تر باشند
استاندار اصفهان در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان: مدیران در جذب اعتبارات ملی در حوزه مرتبط با مدیریت بحران جدی تر باشند

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، دکتر رسول زرگرپور در شورای هماهنگی مدیریت بحران استان با اشاره به اعتبارات مرتبط با مدیریت بحران در قانون بودجه سال 1396، اظهارداشت: براساس قانون حدود 7 هزار میلیارد تومان اعتبارات مرتبط با مدیریت بحران در کشور در بودجه ی سال 96، پیش بینی شده که در استان ها توزیع می گردد. زرگرپور با بیان اینکه به صورت کلی حدود 8 تا 10 درصد این اعتبارات هرساله به اصفهان اختصاص می یافت، تاکید کرد: مدیران دستگاه های اجرایی باید تلاش کنند که این حداقل ها را جدب نمایند و باید هر دستگاه ظرف 10 روز آینده سهم خود را مشخص و جذب اعتبارات را پیگیری کند. رسول زرگرپور به اعتبارات اختصاصی دستگاه های اجرایی در ارتباط با مخاطرات طبیعی نیز اشاره کرد و افزود: باید پیگیری های لازم برای جذب و تخصیص این اعتبارات صورت گیرد. زرگرپور با تاکید بر اینکه مدیران در جذب اعتبارات ملی مدیریت بحران تلاش جدی تری نموده و کوتاهی های خود را جبران نمایند ، عنوان نمود: لازم است پیگیری در خصوص افزایش سهم استان اصفهان در جذب اعتبارات توزیع شده در مورد شهرهای دارای تنش آبی کشور صورت پذیرد.
وی در ادامه با اشاره به گزارش ارائه شده در خصوص اطفاء حریق در مراتع طبیعی استان، اظهارداشت: براساس این گزارش بیشترین حریق طی ده سال گذشته مربوط به سال های 89 و 95 بوده است که بخشی از آن به پوشش گیاهی خوب مراتع در این دو سال باز می گردد.

رسول زرگرپور با بیان اینکه میزان حریق در 4 ماهه ی ابتدای امسال نسبت به سال گذشته 78 درصد کاهش داشته است، افزود: آموزش، اطلاع رسانی و خرید تجهیزات اطفاء حریق در کاهش میزان آتش سوزی در مراتع تاثیر داشته است.
استاندار اصفهان با بیان اینکه در همه ی دنیا بر اثر افزایش درجه ی حرارت و سهل انگاری مراتع دچار آتش سوزی می شوند، تاکید کرد: باید در خصوص آموزش روستائیان و بومی های مناطق اقدامات زیادی صورت گیرد چرا که این آموزش ها هم در شناسایی و اطلاع رسانی حریق و هم در اطفاء حریق می تواند تاثیرگذار باشد و میزان خسارات را به حداقل برساند و کمک دهنده به نیروهای اطفاء کننده باشند.

رسول زرگرپور بر تکمیل تر شدن تجهیزات تاکید کرد و افزود: باید با تکمیل تجهیزات و عملکرد بهتر شاهد کاهش حریق و خسارات اینگونه ای در مراتع باشیم.

زرگرپور به گزارش اداره کل فرودگاه های استان در خصوص ایمنی هوایی و تجهیزات شرایط اضطراری فرودگاه اشاره کرد و افزود: فرودگاه اصفهان معین فرودگاه های تهران و فرودگاه احتیاطی و جایگزین برای تمامی پروازهای خارجی است و باید ایمنی پروازها و حوادث هوایی جدی تر گرفته شود. وی با اشاره به اینکه پیشرفته ترین تجهیزات آتش نشانی با به روز ترین دستگاه ها در فرودگاه اصفهان مستقر هستند، افزود: باید کاستی ها و نیازهای فرودگاه تامین گردد تا در صورت بروز حادثه با مشکلی مواجه نشویم.

رسول زرگرپور افزود: علیرغم اینکه میزان حوادث هوایی کم است ولی با توجه به اینکه یک حادثه می تواند تلفات بالا و جبران ناپذیری داشته باشد تجهیز فرودگاه ها و برگزاری مانورهای فرودگاهی در کاهش خسارات می تواند موثر باشد.
در ادامه ی جلسه گزارشی از مصرف بهینه آب در بخش کشاورزی با توجه به خشکسالی های اخیر ارائه گردید، که استاندار اصفهان اظهارداشت: احیای حوضه ی آبریز زاینده رود با ایجاد آب جدید و همچنین صرفه جویی و ایجاد تعادل بین منابع و مصارف حوضه امکان پذیر است.

زرگرپور با بیان اینکه در آب شرب میزان مصرف هرنفر به طور میانگین در شبانه روز از 180 لیتر به 150 لیتر رسیده است، اظهارداشت: در بخش صنعت نیز مصرف آب به ازای هر واحد تولیدی کاهش یافته بطوری که به ازای هر تن تولید 65 درصد کاهش مصرف آب را شاهد هستیم.

وی با اشاره به اینکه در بخش کشاروزی 22 تا 25 درصد سطح زیر کشت کاهش یافته است، افزود: بااین وجود حجم تولیدات کاهش پیدا نکرده که نشان می دهد در بهره وری آب در بخش کشاورزی و افزایش راندمان آبیاری وضعیت مناسب است.
رسول زرگرپور به فعالیت های تحقیقاتی جهاد کشاورزی اشاره کرد و افزود: باید نتایج این تحقیقات در عمل ترویج پیدا کند و الگوی کشت کشاورزان به سمت ارقام کم آب بر سوق داده شود.

استاندار اصفهان خاطر نشان کرد: به نظر می رسد که بخش های تحقیقاتی کارهای خوبی انجام داده اند و نیاز است که طی یک فرایند علمی اجرای این تحقیقات در بخش کشاورزی تسریع گردد.

تعداد بازدید: 23
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal