۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۸ شهريور
جستجو ورود اعضاء نقشه سایت
اداره کل مدیریت بحران
صفحه اصلی
اخبار دفتر
1396/07/05 مدیر کل مدیریت بحران اصفهان: جشنواره ملی امید، زمینه ای برای خلق آثار ارزشمند هنری
مدیر کل مدیریت بحران اصفهان: جشنواره ملی امید، زمینه ای برای خلق آثار ارزشمند هنری

مدیرکل مدیریت بحران اصفهان گفت برگزاری جشنواره ملی فیلم کوتاه امید، در ارتقا سطح آگاهی مردم اثر بسزایی دارد.
منصور شیشه فروش در گفتگو با خبرنگار کمیته خبری نخستین جشنواره ملی فیلم کوتاه امید، گفت: برگزاری جشنواره ها، نمایشگاه های تخصصی و دوره های آموزشی از اقدامات مؤثری است که در راستای تامین اهداف  و سیاستهای  قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران به ویژه در مراحل پیشگیری و آمادگی نقش آفرین است.
مدیر کل مدیریت بحران استان اصفهان افزود: در این عرصه فرایند فرهنگ سازی و آموزش بسیار پیچیده و ظریف بوده و باید برنامه ریزان در این زمینه در جست و جوی راهکارهای عملیاتی و فناوری های نوین بوده و از همه ظرفیت های موجود در تحقق اهداف ترسیم شده فرآوری آموزش و اطلاع رسانی عموم استفاده کنند.
منصور شیشه فروش خاطرنشان کرد: برگزاری جشنواره ملی فیلم کوتاه امید که با موضوعات افزایش امید، ترویج فرهنگ ایمنی و ارتقاء سطح آگاهی های مخاطبین از مخاطرات طبیعی هدف گذاری شده می تواند در راستای فراخوان هنرمندان مستعد و با تجربه و خلق آثار ارزشمند هنری در میدان رسانه های تصویری، سینما و تلویزیون اثر گذار باشد.
وی اظهار داشت: استفاده از روش های جدید و اثر گذار در ارتقاء دانش عمومی از دریچه سینما و تلوزیون و در قالب آثار هنری ارزشمند تاثیر بسزایی در افزایش فرهنگ عمومی بویژه در زمینه های پیشگیری از وقوع مخاطرات و ایجاد انگیزه درونی در مخاطبین برای مشارکت بیشتر در مراحل چهارگانه مدیریت بحران دارد.
مدیرکل مدیریت بحران استان اصفهان در ادامه سخنان خود افزود: اندیشمندان فعال در حوزه های اجتماعی، فرهنگی و آموزشی همواره از تاثیر گذاری بی بدیل سینما و رسانه در افزایش آگاهی های عمومی و ایجاد انگیزه و عبرت آموزی از وقایع به منظور انجام اولویت های شخصی و اجتماعی در پیشگیری از بروز حوادث و ارتقاء ایمنی اعلام نظر کرده اند.
به گفته منصور شیشه فروش اجرای اصول مرتبط با سبک زندگی، حقوق شهروندی و رعایت استاندارد های ایمنی، سلامت و محیط زیست توسط اشخاص به چگونگی ارائه مطالب از طریق سینما، تلوزیون، رسانه و آثار هنری پیوند زده شده که در این زمینه نقش سینما و رسانه در کاهش ریسک از منظر اطلاع رسانی و آموزش بسیار اثر گذار خواهد بود.

تعداد بازدید: 56
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal