دولت و ملت، همدلی و هم زبانی استانداری اصفهان
صفحه اصلی
اخبار دفتر
1396/10/10 بررسی فعالیت های دستگاهها در مقابله با آلودگی هوا در جلسه ی شورای هماهنگی مدیریت بحران استان
بررسی فعالیت های دستگاهها در مقابله با آلودگی هوا در جلسه ی شورای هماهنگی مدیریت بحران استان

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، دکتر محسن مهرعلیزاده در جلسه شورای مدیریت بحران استانداری بر بررسی دقیق امکانات و ابزار برای کاهش آلودگی هوای صنایع تاکید کرد و افزود: در همه جای دنیا صنایع وجود دارند ولی آیا در همه ی دنیا موضوع آلودگی به صورت جدی نیز وجود دارد؟

مهرعلیزاده با بیان اینکه تنها با تعطیل کردن مشکلات آلودگی برطرف نمی شود، افزود: باید موضوع معاینه ی فنی خودروها و اجرای دقیق طرح زوج و فرد مورد توجه جدی قرار گیرد.

محسن مهرعلیزاده با تاکید بر اینکه باید بررسی گردد که آیا در خصوص ناوگان حمل و نقل عمومی پیگیری ها راضی کننده بوده است یا نه، افزود: باید وضعیت قطار شهری اصفهان و همچنین قطار شهری شهرهای اطراف باتوجه به حجم تردد این خودروها به اصفهان بررسی و تصمیات عملیاتی اتخاذ گردد.
استانداراصفهان بیان اینکه مدیران دستگاه ها، شرکت ها و کارخانجات باید محیط زیست را بفهمند و هنگامی که دستوری صادر می شود با تمام وجود و به سرعت اقدام کنند، افزود: کارگروه های زیرمجموعه ی مدیریت بحران باید بتوانند مرتب موضوعات را بررسی و اطلاع رسانی نمایند و در این راستا نقش صداو سیما در آگاهی مردم در خصوص محیط زیست بسیار مهم است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و منابع استانداری اصفهان نیز در این جلسه اظهارداشت: هزینه ی درمان مشکلات ناشی از آلودگی هوا بسیار بالاست و افزایش مصرف فراورده های نفتی زنگ خطر جدی خواهد بود.
در این جلسه همچنین با توجه به گزارش استاد زلزله شناسی در خصوص گسل های تهران و اصفهان و با توجه به معین بودن منطقه ی 5 تهران توسط اصفهان، دکتر مهرعلیزاده بر بررسی بهتر و بیشتر گسل ها تاکید نمود.
گفتنی است در این جلسه پس از بحث و تبادل نظر پیرامون وظایف دستگاهها در مقابله با آلودگی هوا و میزان تحقق طرح کنترل کیفی هوای منطقه اصفهان ، مقرر گردید: به منظور مدیریت، کنترل و جلوگیری از افزایش آلاینده ها و عدم مواجهه گروههای حساس با آلودگی هوا ، دوره اول و دوم ابتدایی و مهدهای کودک در نواحی شش گانه شهر اصفهان و مناطق آموزش و پرورش زرین شهر، فولاد شهر، مبارکه، خمینی شهر، نجف آباد، شاهین شهر، فلاورجان، پیر بکران و برخوار در روز یکشنبه مورخ 10/10/1396،تعطیل گردد.
همچنین عدم فعالیت های ورزشی انفرادی- همگانی و باشگاهی در محیط های باز در روزهای فوق، رعایت الگوی صحیح مصرف سوخت در منازل مسکونی و واحدهای صنفی و صنعتی، عدم استفاده از خودروهای شخصی و استفاده از وسایل حمل و نقل همگانی توسط شهروندان، عدم تردد خودروها در محدوده های ترافیکی زوج و فرد، الزام به رعایت توصیه های بهداشتی و سلامت برای گروه های حساس و آسیب پذیر، رعایت طرح زوج و فرد خودروهای در محدوده ی مرکزی شهر، تشدید برخورد پلیس راهنمایی و رانندگی با خودروهای دودزا و فاقد معاینه فنی و فرسوده، محدود نمودن فعالیت واحدهای آلاینده و تشدید برخورد با واحدهای صنعتی و صنفی با پتانسیل آلایندگی و ایجاد پایگاه های سیار سلامت در میادین شهری توسط دانشگاه علوم پزشکی جهت ارائه راهنمایی های سلامت در شرایط آلودگی هوا مورد تاکید قرار گرفت.

82
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal