دولت و ملت، همدلی و هم زبانی استانداری اصفهان
صفحه اصلی
اخبار دفتر
1397/01/18 27 نفر در قالب گروه های امداد در جستجوی فرد گمشده در مرنجاب هستند
27 نفر در قالب گروه های امداد در جستجوی فرد گمشده در مرنجاب هستند

منصور شیشه فروش در حاشیه جلسه ستاد مدیریت بحران آران و بیدگل در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: از همان ابتدای اطلاع مسئولان محلی از سه نفر گردشگر مفقود شده در کویر مرنجاب، کار امداد و نجات به صورت گسترده انجام شده و ماحصل آن نجات و پیدا شدن دو نفر از گردشگران بود.

وی ابراز داشت: برای پیدا شدن نفر سوم تمام دستگاه های اجرایی، امکانات هوایی، پهباد و بالگردها و نیروهای زمینی فعالیت جستجوی خود را آغاز کرده اند و این فعالیت تا پیدا شدن فرد مفقود ادامه می یابد.

مدیر کل مدیریت بحران استانداری اصفهان تاکید کرد: سیستم های bts موجود در دریاچه نمک و کویر مرنجاب نیز کار جستجو تلفن های همراه فرد مفقود شده را پیگیری کرده است.

وی به همکاری سه استان اصفهان، سمنان و قم و همچنین شهرستان های مجاور آران و بیدگل در عملیات جستجو گفت: در صورت مساعد بودن وضعیت جوی علاوه بر نیروهای زمینی، بالگرد و پهبادها نیز ادامه عملیات جستجو را انجام خواهند داد.

شیشه فروش برگزاری جلسه تخصصی مدیریت بحران شهرستان برای هماهنگی بیشتر و همچنین برنامه ریزی برای عملیات جستجو فرد مفقود شده در شهرستان را ضروری دانست و گفت: این جلسه با حضور مدیران و برخی از اعضای شرکت کننده در عملیات جستجو برگزار شد که به تسریع و نتیجه مثبت عملیات جستجو کمک شایانی می کند.

فرماندار آران و بیدگل نیز در جلسه مدیریت بحران شهرستان گفت: از ابتدای اعلام مفقود شدن سه نفر در کویر مرنجاب و دریاچه نمک تمام دستگاه های اجرایی شهرستان، استان و برخی از استان های مجاور عملیات جستجو را آغاز کردند.

وی با اشاره به ادامه عملیات جستجو برای نجات یا پیدا کردن جسد فرد مفقود شده گفت: با وجود تشکیل سه جلسه در کمیته گردشگری استان مبنی بر ساماندهی این منطقه مهم گردشگری هنوز اقدامی سازنده برای ساماندهی مرنجاب انجام نشده است.

ابوالفضل معینی نژاد با تاکید بر اجرای یک طرح ایمن گردشگری در مرنجاب اضافه کرد: این طرح به عنوان هدفی کوتاه مدت باید در دستور کار مدیران شهرستانی و استانی قرار گیرد.

گفتنی است پس از اعلام مفقود شدن سه نفر از گردشگران در مرنجاب از 14 فروردین عملیات گسترده تیم‌های امدادی برای پیدا کردن مفقود شدگان آغاز و دو نفر از مفقودین پیدا شدند اما فعالیت ها برای پیدا کردن آخرین گردشگر گمشده ادامه داشته و محدوده‌ای به طول 50 تا 60 کیلومتر جست‌وجو شد اما اثری از سومین گردشگر هنوز به دست نیامده است.

19
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal